חד”ש. סופי.

זהו. הפור נפל. אני מצביע בבחירות הקרובות חד”ש – שם את הפתק ו’ בתוך המעטפה.    

התלבטתי ארוכות, ובימים האחרונים נפלה ההכרעה. לא הספקתי לכתוב על כך קודם. היה דיון מאוד מענין על כך בפוסט שלי יושב על הגדר.

למה אני מצביע חד”ש?

סוציאל דמוקרטיה: חברי הכנסת של חד”ש עושים עבודה מצויינת בחוקים חברתיים וחוקים סביבתיים. זה כולל כמובן את דב חנין, יו”ר השדולה הסביבתית בכנסת, אבל גם את ראש המפלגה מוחמד ברכה. חבל שהתקשורת מדגישה את ערביותו של ברכה, ולא את העבודה הפרלמנטרית הנפלאה שלו.

אני בעיקר סוציאליסט וגם קצת ירוק. חד”ש מייצגת לחלוטין את הדעות שלי בנושאים האלה, ולזכותם יש גם נסיון מוכח. נכון, יש חברי כנסת טובים אחרים במפלגות אחרות שפועלים בתחומים האלה, אבל בחד”ש כולם פועלים בתחומים האלה וגם מצליחים. אני רוצה לצ’פר את הנבחרת המנוסה של חד”ש.

שותפות יהודית ערבית: בימים שיש כל כך הרבה שנאה כלפי ערביי ישראל, ושבתוכם מתרחש תהליך פלסטיניזציה מדאיג ביותר, חשוב לי לחזק מפלגה שיש בה שותפות יהודית ערבית. נכון שיש שם יותר ערבים מיהודים, ם בקרב הבוחרים וגם בקרב הנבחרים (ביצה ותרנגולת), אבל אני מאמין שזה ישתנה.

הענין המדיני: מכל מפלגות השמאל, רק חד”ש הביעה עמדה ברורה עוד לפני המלחמה ותוך כדי המלחמה. אני יודע שהרוב עדיין לא רואים את איוולת המלחמה, אבל אני ואנשי חד”ש רואים אותה. אנחנו רואים עין בעין את תוצאות המבצע: עוד פעם יהיה הסכם רגיעה רופף, החמאס ימשיך להתחמש, העוני הקשה שם יימשך, השנאה תימשך וגם לא תהיה שום הרתעה.

כשמדברים על חידוש ההרתעה, מתכוונים למעשה לניפוח החזה שלנו. אנחנו מרגישים יותר טוב עם עצמנו כאשר יחס ההורגים הוא 1:100. גם ההשיג היחיד של המלחמה – התחזקות העבודה בסקרים, לא הוכיח את עצמו. העבודה שוב יורדת. מלחמת הבחירות נכשלה. מי שעמדה זקוף נגד המלחמה היתה חד”ש. מרצ גמגמה, במיוחד בהפגנה של שלום עכשיו.

ולמה לא התנועה הירוקה מימ”ד?

מיכאל מלכיאור הוא פרלמנטר מצויין. ערן בן ימיני ואלון טל מהתנועה הירוקה הם אנשים מצויינים גם כן. מה שחסר לי בתי”מ היא עמדה מדינית ברורה. אני גם בעד אג’נדה אזרחית יותר מודגשת, ובגלל זה הצבעתי (בעוונותי) לעמיר פרץ ב 2006.

אבל קשה לי מההתחמקות מהתמודדות עם הנושאים האלה.

חוץ מזה, למרות שאני מעריך מאוד את מלכיאור, שאר אנשי הרשימה עוד לא מנוסים. אני אופטימי מאוד לגבי יכולותיהם, אבל מעדיף ללכת על נבחרת מנוסה.

רבים מחבריי מצביעים לתנועה הירוקה מימ”ד, ומרגישים באזז אמיתי באוויר. אני בטוח שהם ייכנסו לכנסת. למי שקשה להצביע חד”ש, אני ממליץ בחום על התנועה הירוקה מימ”ד, ואני רוצה להרגיע: הקול שלכם לא יישרף!

אני מצביע חד”ש. סופי. זהו. ניסוח יותר טוב משלי על למה להצביע חד”ש, ניתן למצוא אצל דרור פויר.

 

אפשר להוסיף אותי לרשימת הבלוגרים התומכים בחד”ש.

StumbleUpon It!

29 thoughts on “חד”ש. סופי.

 1. Pingback: בלוגרים למען חד”ש | חד"ש 2009 - בונים שמאל חדש

 2. לגבי התנועה הירוקה – מימד:

  אני מוכן לשים עכשיו כל סכום של כסף בהתערבות שלא רק שהמפלגה הזו לא תעבור את אחוז החסימה, היא אפילו לא תתקרב לשם.
  יש בועה של בלוגרים שחושבים שהם משפיעים על הציבור, אבל בפועל מייצרים באזזז בעיקר בינה לבין עצמם.

  נפגשתי אתמול עם ידידה טובה שלי, בחורה אינטליגנטית, מ”הקולות הצפים”. היא אמנם לא מנויה לעיתון “הארץ” ולא קוראת בלוגים, אבל משתדלת להיות מעורה בפוליטיקה, ללכת לאסיפות בחירות, לשמוע ולהתייעץ.

  היא אמרה לי אתמול שהיא מתלבטת בין קדימה לבין “הירוקים”. היא הגיבה בהלם מוחלט למשמע דבריי ש”הירוקים” אינם באמת ירוקים, ושהבחירה הירוקה האמיתית היא “התנועה הירוקה”.
  העניין הוא, שהיא מייצגת את הרוב, שאינו מודע להבדלים בין שתי התנועות. הקולות של אותם אנשים ירוקים יפוצלו במקרה הטוב בשיעור של 80% ל”ירוקים” ו-20% ל”תנועה הירוקה”, מה שימנע משתי התנועות לעבור את אחוז החסימה.

  שורה תחתונה: במקום להצביע לתנועה הירוקה, עדיף לקחת פתק לבן, לכתוב עליו “מלכיאור” ולהוריד אותו באסלה של השירותים. מי שבאמת רוצה ייצוג ירוק בכנסת, יצביע מרצ או חד”ש.

 3. לדעתי זאת ממש לא בועה. השותף שלי, שאינו איש פוליטי החליט להצביע לתי”מ, והוא לא החליט את זה בעקבות שיחה איתי. גם מספר חברים שלו, כולם אנשים אסקפיסטים, החליטו להצביע להם. יש באזז אמיתי, והוא מחוץ לבלוגוספירה. נכון, אם גם הסקרים היו מראים שהמפלגה עוברת את אחוז החסימה, זה היה עוזר להביא עוד מנדט או שניים. אבל עדיין, בשטח יש תנועה אמיתית, ולא רק באזזזזזזז.
  אגב, מרצ לא פעלו מספיק למען הענין הסביבתי. עדיף חד”ש. ההצבעה שלי!

 4. מזל טוב על ההחלטה, סוף סוף.
  עשית את ההחלטה הנכונה, בעיני (:

 5. תודה דניאל.
  כבר החלטתי לפני כמה ימים, רק לא היה לי זמן לכתוב…

 6. נימוקים משכנעים ,מחוזקים על ידי הטעונים של דרור פויר.בימים אלה של רוח פשיסטית מסוכנת לכולנו חשוב מאד להמשיך להאמין שאנחנו ,הנשלטים,נתנגד לפרוד ולשנאה שהשולטים והרוצים לשלוט ,זורעים בינינו.
  בימים אלה הכרחית פוליטיקה של “הדגמה”.חד”ש מדגימה את ההתעקשות לא להסתופף בחיקו הבטוח של ה”קונצנזוס”, להתמיד ולעמוד כנגד הנחשול של ההחשדה והדה לגיטימציה,עד לכדי חסימת הניתנות לשמיעה של עמדות לא “פטריוטיות “.

 7. אין לי בעיה עם חד”ש.

  אם הייתי מצביע אך ורק על פי הטיקט הסביבתי יכול להיות שהייתי מעדיף אותם על פני מרצ, אבל רק בזכות דב חנין. ברוב הסוגיות האחרות (בטחון, אופי המדינה, זכויות הקהילה הגאה ועוד) אני קרוב יותר למרצ ובניגוד למערכות בחירות קודמות, הפעם מרצ מציגה נבחרת מצויינת שאני נהנה להגיד שאני מצביע עבורה.

  לגבי הבועה – אני פשוט לא מסכים איתך, ואני חושב שחשוב שכל מצביעיה הפוטנציאלים של התנועה הירוקה יקראו את מה שכתבתי.

 8. נורית, אכן הצבעה לחד”ש מאפשרת לי להרגיש צודק, ולא רק טקטי.
  אלעד, הנבחרת החדשה שלהם נראית לא רעה בכלל, אבל פעילותם בכנסת האחרונה פשוט לא מספקת. לגבי התנועה הירוקה מימ”ד, למרות שבסקרים האחרונים עדיין לא סופרים אותה, אני מאמין שהיא תפתיע.
  נויף, אכן, אני מקוה שנצליח. בסופו של דבר מדובר באותו מחנה…

 9. סקר גלובס מלפני כמה ימים:
  הירוקים של ויסנר המושחת (לא התנועה הירוקה) עוברים את אחוז החסימה.

  סקר “ידיעות אחרונות” מהיום:
  הירוקים (לא התנועה הירוקה) עומדים על סף אחוז החסימה.

  נראה לך הגיוני שיהיו שתי תנועות ירוקות שיעברו או אפילו יתקרבו לאחוז החסימה? אתם פשוט חולמים.

 10. Pingback: Decision 2009: Voting for the Radical Left

 11. היתרון הכי גדול מבחינתי הוא זה שחד”ש מכילה גם יהודים וגם ערבים. זו פוליטיקה שאני רוצה לקדם. בהצלחה שיהיה לנו :)

 12. מרגישה מבודדת ולא מובנת,מגונה ו”מחוץ לגדר” בשיחות עם חלק מחברי שאינם בבלוג של יוחאי…אז כמה זה מחזק להרגיש קצת שותפים לדעה ולעמדה..שיהיה בהצלחה!

 13. Pingback: Hot News and Buzz : Bloggers in Tel Aviv ‘Bubble’ sidestep politics and focus on life and relationships

 14. אלעד, תמיד יש מקום לאופטימיות.
  ירדן, זאת בהחלט אחת הסיבות שגם אני מצביע לחד”ש. היא מפלגת מרכז של יהודים וערבים!
  נורית, מן הידועות שהבלוגוספירה נוטה מאוד שמאלה…

 15. יוחאי,
  אני אופטימיסט מטבעי, אבל יש לי הרגשה מבוססת שכולנו נבכה בעוד כמה ימים על המנדט-שניים הנוספים שהלכו לאיבוד, והיו יכולים להתווסף לתנועות בעלות רקורד של עשייה ירוקה וחברתית מוכחת כמו מרצ או חד”ש…

 16. אני פסימית מטבעי ..ואני חוששת מאבדן קולות שיכולים להכניס עוד כמה אנשים ראויים המשתייכים לחד”ש או למרצ ולהגדיל את הייצוג החלש מאד של מפלגות אופוזיציה לקונצנזוס מקיר לקיר ,כמעט, השולט בכנסת.

 17. Pingback: שיעור מהיר באזרחות

 18. הלוואי שמשהו ישתנה . המצב הסוציאלי ושתפסק הגזענות המכועת. מי כמונו היהודים עודעים לאן מובילה הגזענות

 19. אלעד, כרגע נראה שצדקת…
  אילנה ונורית, המצב אכן לא משהו. לא משהו בכלל.

 20. Pingback: מרמאללה ושפרעם לתל-אביב | מודיעין-ווטש

 21. Pingback: עבודה שחורה » שלי יחימוביץ’ לראשות העבודה

 22. Pingback: מרמאללה ושפרעם לתל-אביב | ביבי-ווטש

Comments are closed.